Anastazja Balon Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Katowice

Witam Kilka lat temu z powodu choroby trwale utraciłam swoje naturalne rzęsy. Mimo licznych wizyt u lekarzy, próbowania różnych leków i terapii włoski nie odrosły ani na brwiach ani na powiece. Jest to bardzo uciążliwe… Czy jest jakiś sposób żeby trwale doczepić rzęsy do powieki? Czy może jeszcze jakiś preparat którego nie próbowałam jest w stanie coś zmieni? Albo jakiś inny sposób? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam 🙂 Odżywki i stymulatory działają gdy mamy nieuszkodzone brodawki włosowe i włosy są normalnie produkowane przez organizm. Odżywki i stymulatory wzmacniają ten proces. Jeżeli doszło do trwałego uszkodzenia brodawek włosowych lub w inny sposób coś hamuje proces produkcji włosa, żadna odżywka tego nie zmieni.

Zabiegi półtrwałej stylizacji rzęs wykonuje się na włoskach. Jeśli nie mamy włosków niestety nie ma do czego zaaplikować rzęs.
Ze względu na to, że skóra się poci, tłuści i złuszcza, wszystko co zostanie przyklejone do skóry utrzyma się na niej maksymalnie kilka dni. Dlatego nawet eksperymenty z klejeniem do skóry na niewiele się zdadzą (zaznaczę, że klej konkretnie do stylizacji rzęs metodą semipermanentną nie jest przeznaczony do kontaktu ze skórą).

Dodatkowo do makijażu można aplikować na kleju lateksowym kępki lub paski z rzęsami (całe lub połówki). Będzie to wyglądać zupełnie naturalnie, ale jest to opcja jednorazowa – codziennie trzeba ponawiać tę czynność.

Jedynym trwałym substytutem rzęs może być kreska permanentna – klasyczna lub imitująca rzęsy (postrzępiona). Nie jest to idealne rozwiązanie, ale zawsze wzmocni spojrzenie, i na pierwszy rzut oka zamaskuje brak rzęs.

Agnieszka Murdzek Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Kraków

Czym czyścić szyjkę kleju do rzęs? Często klej osadza mi się podczas nakładania na kamień. Skutkiem tego jest to, że go później zamykając, nakrętka się przykleja i nie mogę otworzyć

Witam Panią, najlepiej przetrzeć szyjkę kleju zwykłą chusteczką. Klej nie ma prawa wtedy zatykać się. Gdyby jednak tak się stało zawsze można użyć naszej igły do uszczelniania klejów.

Katarzyna Bagińska Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Strzelce Krajeńskie/Gorzów Wielkopolski

Witam. Proszę mi powiedzieć, jeżeli używam szamponu do rzęs, to czy powinnam użyć później cleanera jak i primera? Czy wystarczy tylko primer? Oraz czy warto zainwestować w utrwalacz do rzęs? Z góry bardzo ślicznie dziękuje. Pozdrawiam.

Pianka to preparat, który działa bakteriobójczo i oczyszczająco. Nie każda pianka ma jednak właściwości odtłuszczające. Primer, to płyn który stwarza idealne warunki do adaptacji kleju, a dokładnie mowa tutaj o stworzeniu środowiska zasadowego. Aby mieć pewność, że aplikacja będzie trwała, polecam profilaktycznie po umyciu rzęs pianką dodatkowo je odtłuścić primerem.

Użycie jednocześnie cleanera i primera jest obecnie bardzo często poruszanym tematem. Pierwotnie mówiono, że na oczyszczone rzęsy najpierw aplikujemy cleaner a następnie primer. Osobiście nie zauważyłam różnicy w trwałości aplikacji po pominięciu jednego z tych produktów.

Warto zaznaczyć, że na trwałość zabiegu składa się wiele aspektów. Pominięcie użycia primera po oczyszczeniu rzęs pianką lub na odwrót niekoniecznie będzie przyczyną nietrwałej aplikacji. Powodu należałoby szukać np. ze strony źle dobranego kleju.

Produkty utrwalające rzęsy na pewno przyczyniają się do trwałości naszych stylizacji , uważam jednak że jeśli zabieg wykonany jest poprawnie technicznie na każdym jego etapie, wszelkiego rodzaju utrwalacze nie są konieczne.


Paulina Gieniec Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Chojna

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy można wykonać najpierw zabieg lifting rzęs, a potem od razu zabieg semipermanentną mascarą? Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Witam, jak najbardziej. Bardzo często łączymy oba te zabiegi. Trzeba tylko pamiętać, aby bardzo dokładnie usunąć fixing gel i dokładnie oczyścić rzęsy po liftingu. Nie należy też nakładać tej tłustej oliwki – odżywki pure essence, gdyż rzęsy do mascary muszą być matowe, a nie tłuste. Nie kładziemy też Coating (czarny płyn). W zasadzie gdy łączymy lifting i semipermanentną maskarę, to z liftingu kładziemy na rzęsy tylko Cream 1 i Cream 2.

Nadia Poliszczuk Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Wrocław

Witam, robię rzęsy już ponad rok, mam teraz problem z jedną Panią, której robiłam rzęsy dwa razy i dwa razy uzupełnienie, pomimo mojej opinii iż ma rzęsy słabe i powinna zrobić miesięczną przerwę pomiędzy jednym a drugim zabiegiem, teraz ma do mnie pretensje że ma słabiutkie naturalne po ściągnięciu u innej kosmetyczki. Ja nie czuję się za to odpowiedzialna, ale ona twierdzi inaczej. Podkreślę, że jest to osoba pełnoletnia.

Witam Pani Anno! W danej sytuacji widzę kilka podstawowych błędów: uzupełnienie rzęs po innej stylistce (nie jest Pani w stanie określić stanu rzęs klientki zanim cokolwiek jej Pani zrobi, gdyż już ma założone rzęsy których Pani nie ściąga), wprowadzenie klientki w błąd mówiąc że przerwa w noszeniu rzęs spowoduje że jej rzęsy się wzmocnią (przy umiejętnym zastosowaniu aplikacji za pomocą rzęs można wręcz wzmocnić rzęsy naturalne klientki), niewykonanie zdjęć rzęs klientki przed zabiegiem, brak karty klienta. Aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości polecam Pani wykonywanie dokumentacji fotograficznej dla każdej klientki. Mając zdjęcia techniczne sprzed zabiegu nie będzie się już Pani martwić o to, że klientki Panią oskarżą o zniszczenie im rzęs. Ponadto powinna Pani prowadzić ankiety do zabiegu dla każdej klientki. W przypadku gdy klientka nalega na wykonaniu czegoś co wg Pani nie jest zgodne ze „sztuką”, ma Pani prawo odmówić zabiegu lub wykonać go na wyraźną PISEMNĄ prośbę klientki w taki sposób na jaki się uparła. W ten sposób uniknie Pani nieprzyjemnych sytuacji.

Magdalena Kopij Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Kędzierzyn- Koźle

Klej przechowuje w lodówce oczywiście w waszym specjalnym woreczku, zauważyłam również, że klej pod wpływem ciepła szybciej gęstnieje i wysycha na kamieniu, ale co jest przyczyną, że doklejam rzęsę i klej nie chce załapać, lub po przeczesaniu rzęsy same odchodzą bez żadnej trudności (kilka sztuk) oczywiście przed aplikacją rzęsy zostały odtłuszczone.

Prawdopodobnie pracuje Pani na zbyt szybkim dla siebie kleju i klei Pani „na sucho”, to znaczy zanim przyklei Pani rzęsę klej zdąży przeschnąć. Proszę też zwrócić uwagę na to, aby wyseparować sobie rzęsę, przygotować rzęsę sztuczną lub kępkę, zanurzyć w kleju i od razu przykleić, nigdy odwrotnie. Warto również zwrócić uwagę na temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczeniu, w którym Pani pracuje (dobrze jest się zaopatrzyć w stację pogodową) i dostosowywać klej do warunków, jakie w danym dniu panują, dlatego trzeba mieć „na stanie” kilka rodzajów klejów, szybciej i wolniej pracujących. Jeśli chodzi o przechowywanie kleju w lodówce to owszem można, ale dopóki nie został jeszcze otwarty (przed pierwszym otwarciem należy wyciągnąć klej z lodówki 24h przed użyciem), po pierwszym otwarciu klej przechowywać w chłodnym, suchym miejscu.


Marianna Sukiennik Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Czeladź

Mam pytanie, co do uzupełniania rzęs. Jeśli klientka będzie chciała dłuższe bądź krótsze rzęsy od tych które ma, czy powinnam je uzupełnić, czy zdjąć cały set i zrobić nowy?

Bardzo często zdarza się, że klientki z czasem (często nawet już na drugiej wizycie) proszą nas o zmianę długości sztucznych rzęs i to często dość drastyczną. Albo chcą je widocznie wydłużyć- ponieważ przyzwyczaiły się już do obecnego wyglądu, obecnej długości i pragną posiadać jeszcze dłuższe rzęsy lub drastycznie skrócić- ponieważ z jakiegoś powodu dłuższe rzęsy im nie odpowiadają. W takich przypadkach zawsze możemy zaproponować klientce stopniowe schodzenie z długości lub stopniowe ich wydłużanie. Jednak nie więcej niż o jedną długość na każdej wizycie- wtedy nie ma konieczności ściągania całej aplikacji, ponieważ różnica w długości rzęs nie będzie aż tak zauważalna. Jeśli to klientki nie zadowala, ponieważ chce ona efekt skrócenia lub wydłużenia osiągnąć od razu na jednej wizycie to możemy oczywiście ściągnąć całość i założyć rzęsy od nowa w pożądanej długości- wiąże się to jednak z dłuższym czasem jaki musimy poświęcić na wizytę oraz wyższą ceną, jaką klientka powinna zapłacić. Inne rozwiązania zależą od tego, jaką techniką wykonujemy aplikację i jak duży jest ubytek, z którym klientka wraca na korektę. Przy technice 1:1 radzę ściągać cały set i aplikować od nowa, przy technikach objętościowych jeśli dodatkowo ubytek jest dość spory można spróbować wydłużyć rzęsy bez konieczności ściągania całości- do „starych” kępek starając się dokleić kilka nowych-dłuższych rzęs żeby „zlać” różnicę pomiędzy starymi, a nowymi długościami. W odwrotnym przypadku radzę od razu ściągać całość, ponieważ wykonanie korekty dużo krótszymi rzęsami będzie się wiązać z koniecznością podcięcia starych-dłuższych rzęs, a to nie będzie dobrze wyglądać. Należy dodać, że stylistki nie lubią tak drastycznych zmian i „kombinowania”, zawsze najładniej wygląda porządek na oczach i wtedy najbardziej jesteśmy zadowolone z naszej pracy- dlatego z góry można uprzedzić klientki, że drastyczne zmiany długości czy profili rzęs wiążą się z nowymi założeniami od podstaw, dłuższym czasem aplikacji i wyższą ceną.

Marianna Sukiennik Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Czeladź

Chciałabym sie zapytać, jak zaaplikować rzęsę o profilu C do naturalnej prostej rzęsy. Co zrobić, gdy rzęsa naturalna jest sztywna i nie chce sie wygiąć i po przyklejeniu wystaje końcówka?

Podczas zabiegu przedłużania rzęs najczęściej używa się takich profili jak „C” czy „D”, bo to one najpiękniej otwierają nam oczy czyniąc nasze spojrzenie niebywale zalotnym. Nie należy przejmować się jednak faktem, że profile rzęsy naturalnej oraz sztucznej się nie pokrywają, ponieważ rzęsy naturalne z reguły są proste. Bardzo często naturalna rzęsa jest na tyle wiotka, że damy radę ją „podczesać”/”podciągnąć” pesetą od dołu tak, aby po całości połączyła się z rzęsą sztuczną. W przypadku rzęs, które są sztywne i nie chcą się „wygiąć” musimy je w takim stanie zostawić. Po skończonej, pełnej aplikacji tych wystających końcówek rzęs naturalnych nie widać, one giną w objętości i na tle pięknej czerni. Mnie osobiście kilka razy zdarzyło się przyciąć pojedyncze, mocno wystające końcówki, jeśli trafiły się naprawdę długie rzęsy naturalne. Zdarzają się one raczej sporadycznie, bo nie mówimy tu o przypadku, gdy źle dobraliśmy długość i widocznie wystają wszystkie rzęsy klientki (przypadek gdy jej naturalne są bardzo długie i proste, a my aplikujemy jej jedne z najkrótszych i mocno podkręconych długości).

Najważniejsze jednak podczas aplikacji, gdy łączymy ze sobą prostą rzęsę naturalną z podkręconą sztuczną, aby jak największą powierzchnią pokrywały się one przy nasadzie rzęs (miejsce gdzie rzęsa wyrasta z powieki, jej początek). Końcówki mogą się rozchylać, jednak trwałość aplikacji gwarantuje ich solidne złączenie przy samej skórze.

Magdalena Kopij Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Kędzierzyn- Koźle

Aplikowaniem rzęs zajmuję sie dopiero od dwóch miesięcy, na obecną chwilę moim największym problemem jest zbyt mocne sklejanie się rzęs, staram się jak mogę separować rzęsy jak najczęściej, ale mimo to kleją się do siebie, co mogę i co powinnam w takim przypadku zrobić?

Proszę dokładnie separować rzęsy i spróbować popracować na troszkę szybszym kleju, być może sklejki powstają z powodu zbyt wolnego kleju, za szybko Pani pracuje i obecny klej po prostu nie nadąża lub bierze Pani tego kleju za dużo. Przyczyną może być też źle dobrany klej do warunków panujących w pomieszczeniu, w którym Pani pracuje, najlepiej zaopatrzyć się w stację pogodową i ze dwa, trzy rodzaje klejów (szybciej i wolniej schnących). Jeżeli wciąż będą pojawiały się problemy ze sklejkami to proponuję doszkolenie, na którym instruktorka skoryguje Pani błędy.


Magdalena Kopij Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Kędzierzyn-Koźle

Od dłuższego czasu interesuje mnie zajęcie stylizacji rzęs. Jestem już po pierwszym niezbyt dobrze przeprowadzonym kursie, ale sama dużo ćwiczę i uczę się na swoich błędach. póki co bardzo mnie ta praca stresuje. Wkoło widzę piękne dziewczyny- stylistki rzęs, przebojowe, pewne siebie, mające klientki na pęczki. ja jestem raczej spokojną, zwykła osobą, przeciętnej urody dziewczyną nie jestem zbyt rozmowna. Czy taka osoba ma szansę na sukces jeśli usługa będzie wykonana na wysokim poziomie?

Oczywiście, że ma Pani szansę na sukces! Proszę tylko uwierzyć w siebie i we własne możliwości. Warto wybrać się na kolejne szkolenia, spróbować nowych metod, poznać inne stylistki, zapisać się do grup dotyczących stylizacji rzęs na portalu społecznościowym i udzielać się tam. Jeśli naprawdę ta praca sprawia Pani frajdę to trzeba tę pasję rozwijać i gwarantuję, że z czasem też będzie Pani miała klientek „na pęczki”, a pewność siebie przyjdzie razem z tymi mniejszymi i większymi sukcesami 😉

Magdalena Kopij Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Kędzierzyn-Koźle

Chciałabym się dowiedzieć co zrobić w sytuacji, gdy klientce bardzo drżą oczy i nie potrafi tego opanować?

Takiej „trudnej” klientce, której bardzo drżą oczy można przykleić plasterki na zamkniętą powiekę (uczucie ciężkości na powiekach pomoże nieco zmniejszyć drgania), poprosić klientkę, aby się zrelaksowała, nic nie mówiła, a najlepiej będzie jeśli uda jej się zasnąć. Pomocne mogą się okazać rownież łagodna, relaksacyjna muzyka i profesjonalna lampa z regulacją natężenia światła, która nie grzeje i nie razi klientki w oczy.
Magdalena Kopij Instruktor stylizacji rzęs Noble Lashes, Kędzierzyn-Koźle

Gdzie szukać szkoleń z najlepszymi stylistkami na świecie? m. in. Evą Bond Natalia Mrozovą?

Informacji na temat szkoleń trzeba szukać w internecie, na portalach społecznościowych (które są skarbnicą wiedzy!), gdzie można obserwować stylistki, u których chciałybyśmy odbyć szkolenie, one często zamieszczają info gdzie i kiedy będą. Istnieją rownież grupy, na których dziewczyny informują się o rożnych szkoleniach. Polecam też polubienie tzw. funpage’u instruktorek, które sprowadzają do Polski gwiazdy stylizacji rzęs, tam można się wszystkiego dowiedzieć.


Agnieszka Adamczyk Instruktor stylizacji rzęs Noble Lashes, Katowice

Czy przedłużanie rzęs może wykonywać osoba niezwiązana zawodowo z dziedziną kosmetyki? Czy należy skończyć jakąś szkołę kosmetyczną, czy wystarczy ukończyć szkolenie z zakresu przedłużania rzęs? Czy przy ewentualnej sprawie sądowej (przypadek zupełnie absurdalny, ale załóżmy że może taki wystąpić) brak ukończenia szkoły kosmetycznej rzutuje na korzyść klientki?

Na chwilę obecną nie ma żadnych ograniczeń, które regulowałyby kto może ,a kto nie może zająć się przedłużaniem rzęs. Można kształcić się w zupełnie innym kierunku, a nagle odkryć, że chce się coś w życiu zmienić. W zupełności wystarczy ukończyć kurs z zakresu przedłużania rzęs. W tym wypadku należy postawić na jakość. Przede wszystkim wybrać firmę szkoleniową  wpisaną do rejestru instytucji szkoleniowych. Firma taka może legalnie wydać certyfikat, który będzie świadczył o pozyskanych umiejętnościach. Dobrze wybrany szkoleniowiec nauczy Panią jakich sytuacji unikać, by nie zagrażać zdrowiu i życiu klientki.

Jeśli już dojdzie do sytuacji, że klientka ucierpi podczas zabiegu w wyniku naszej niedbałości, sprawa może trafić do sądu. W tym wypadku nie ma znaczenia czy ktoś posiada szkołę kierunkową. W takim przypadku warto mieć ubezpieczenie OC.

Agnieszka Adamczyk Instruktor stylizacji rzęs Noble Lashes, Katowice

Pytanie dotyczy płatków. Mam dwa problemy, jeden to kolagen wypływający z płatków prosto do oka klientki, przez co szczypią oczy i klientka łzawi, a drugi problem to obsuwający się płatek podczas stylizacji (zwykle gdy klientka jest gadułą). Co robić, bo nie mogę go precyzyjnie poprawić, gdyż opary z kleju podrażnią oko, a gdy go nie poprawie sklejam dolne rzęsy z górnymi.

Płatki kolagenowe czy hydrożelowe służą temu, by zabezpieczyć dolne rzęsy przed sklejeniem z górnymi. W przypadku zabiegu przedłużania rzęs, są materiałem pomocniczym. Jeśli używane są przez klientki w domowym zaciszu, stosowane są pod oczy, więc nie mają żadnego kontaktu z gałką oczną. Podczas zabiegu przedłużania rzęs płatek znajduje się bardzo blisko oka. Może dojść do wydzielenia sie składników aktywnych płatka i podrażnienia gałki ocznej. W takiej sytuacji zarówno klientka, jak i stylistka odczuwa dyskomfort. Pierwsza narzeka, że pieką oczy, a druga musi stale kontrolować czy świeża aplikacja nie zostanie „zalana łzami”.

Dla mnie rewelacyjnym rozwiązaniem jest taśma piankowa MICROFOAM. Jest doskonała dla klientek, które lubią rozmawiać podczas aplikacji oraz dla tych, którym płatki kolagenowe/hydrożelowe podrażniają oczy lub uczulają. Klej jest dość mocny, a taśma nie osuwa się z dolnych rzęs. Dzięki temu nie dochodzi do sklejenia rzęs dolnych z górnymi. Jej usunięcie zajmuje dosłownie chwilkę, ale co najważniejsze jest przyjemne i klientka nie odczuwa dyskomfortu podczas  odklejania taśmy.

Jeśli mimo wszystko zdecyduje się Pani  na płatek kolagenowy/hydrożelowy, a do tego klientka jest gadułą, proszę się starać co jakiś czas kontrolować czy nie doszło do sklejenia dolnych rzęs z górnymi. Polecam odczekać około minuty i delikatne unieść rzęsy górne  przy pomocy zakrzywionej pęsety (by chronić oko).

Agnieszka Adamczyk Instruktor stylizacji rzęs Noble Lashes, Katowice

Witam proszę o pomoc jak zacząć przygotowania do szkolenia na instruktora?

By zostać instruktorem przedłużania rzęs należy odbyć szkolenia z wszystkich dostępnych metod. Nie da się pominąć żadnego etapu i iść na skróty. Pierwszym krokiem  jest kurs techniką 1:1, następnie kursy zaawansowane technikami 2:1 i 3:1 oraz najtrudniejszy Hollywood Effect (duże objętości).

Ale to dopiero początek drogi. By wyróżnić się pośród bardzo wielu dobrych stylistów, należy od samego początku postawić na swój rozwój. Ważne jest, by szkolić się u najlepszych instruktorów polskich i zagranicznych. Szkolenia pojawiają się cyklicznie, więc warto zalogować się na specjalnych stronach w mediach społecznościowych, poświęconych tematyce kursów i śledzić na bieżąco, kto będzie gościł w Polsce. Oczywiście można pojechać za granicę na szkolenie, ale to zdecydowanie droższa opcja.

Jeśli jest Pani zdeterminowana szkoleniem na instruktora, a Pani prace prezentują bardzo  wysoki poziom techniczny, startuje Pani w mistrzostwach i stale się kształci, to jest to najlepsza droga, by zostać zauważonym i docenionym przez firmę . Pamiętaj:

„Jeśli chcesz być lwem, musisz trenować z lwami”  – Carlson Gracie


Patrycja Pawłowska Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Trójmiasto

Mam problem z przywieraniem rzęs do płatka, po prostu rzęsy przyklejają się do niego. Jak mogę temu zapobiec?

Problem z przywieraniem rzęs jest często spotykany wśród stylistek. Z tym problemem borykają się zarówno stylistki początkujące jak i bardziej doświadczone. Wbrew pozorom przyczyny są proste. Za mocno pchamy rzęsę sztuczną do naturalnej i tym samym przyciskamy ją do płatka. Wystarczy separować rzęsy w powietrzu, bez dotykania płatka i nie pchać sztucznych rzęs na naturalne. Przyklejanie rzęsy sztucznej do naturalnej powinno odbywać się na zasadzie przyciągania (jak z magnesem).

Patrycja Pawłowska Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Trójmiasto

Czy mieszanie różnych klejów jest szkodliwe?

Mieszanie klejów nie jest szkodliwe. Ostatnimi czasy jest to coraz częściej praktykowane wśród stylistów. Powód jest prosty – kleje mają różną specyfikację i każda/ każdy z nas próbuje znaleźć mieszankę, która idealnie sprawdzi się w jego warunkach wilgotności, itd.

Patrycja Pawłowska Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Trójmiasto

Jak prawidłowo zdejmować pojedyncze, odrośnięte rzęski? Remover może zdjąć sąsiadki, a mechanicznie zdejmowanie może uszkodzić rzęsy.

Dokładnie, rzęsy można zdejmować za pomocą removera jak i mechanicznie. Zdejmowanie za pomocą removera polecam w sytuacji, gdy chcemy zdjąć całą aplikację. Korzystam z tego sposobu, kiedy trafiają do mnie klientki po nieudanej aplikacji. Wówczas zdejmowanie mechaniczne byłoby bardzo żmudnym procesem i trwałoby bardzo długo. Zdejmowanie pojedynczych rzęs za pomocą pęset wcale nie musi uszkodzić rzęs naturalnych. Warunkiem jest umiejętne, delikatne i precyzyjne obchodzenie się z pęsetami. W teorii wygląda to następująco: jedną pęsetą trzymamy rzęsę naturalną, drugą trzymamy rzęsę sztuczną. Następnie odciągamy je w przeciwnych do siebie kierunkach. Ewentualnie jedną pęsetę z rzęsą naturalną trzymamy w miejscu a pęsetę z rzęsą sztuczną odklejamy od naturalnej.


Urszula Pałka Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Olsztyn

Co zrobić, gdy klientce nadmiernie łzawią oczy? Miałam już dwie takie sytuacje, że te oczy po prostu notorycznie tymi łzami się zalewały. Strasznie to utrudniało dalszą aplikacje rzęs.

Przede wszystkim musimy upewnić się, że oko klientki jest domknięte. Łatwo możemy to sprawdzić poprzez przystawienie lusterka mniej więcej na wysokości nosa.

To przede wszystkim opary kleju sprawiają, że oczy klientek łzawią. Ważne jest prawidłowe podklejenie dolnych rzęs. Często też klientki przy rozmowie bądź intensywnym rozmyślaniu ruszają oczami, oczy chodzą w górę i w dół co też sprawia, że opary kleju dostają się do oka. Staramy się taką klientkę zrelaksować i prosimy, by przy zamkniętych oczach patrzyła w dół.

Kolejna rzecz to mocne przyciskanie pęsety – w tym momencie też otwieramy oko klientki.

Urszula Pałka Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Olsztyn

Co robić, gdy naturalne rzęsy rosną „na krzyż”?

Nasza aplikacja ma wyglądać jak ,,pół słońca”. Staramy się mimo tego, że rzęsy rosną na krzyż, nadać rzęsom odpowiedni kierunek. Przyklejamy nasadę rzęsy, ukierunkowujemy rzęsę i trzymamy chwilę aż klej zaschnie.

Urszula Pałka Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Olsztyn

Czy najpierw użyć cleanera czy primera?

Używamy najpierw cleanera, a następnie, gdy rzęsa przeschnie primera.


Urszula Pałka Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Olsztyn

Czy przy uzupełnianiu metodą 1:1 co jakiś czas powinno się zdjąć całość rzęs i wykonać aplikację ponownie ?

Przede wszystkim przy uzupełnianiu rzęs każdą metodą należy pamiętać o zdejmowaniu odrostów. Aplikacja powinna być równa i wyglądać schludnie. Jeżeli robimy tak za każdym razem, to nie ma potrzeby zdejmowania całej aplikacji.

Agnieszka Praska Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Częstochowa

Przy ściąganiu rzęs remover szczypie w oczy, co zrobić żeby ściąganie rzęs było komfortowe dla klientki?

Najlepiej używać removera w kremie bądź w żelu, rzęski ściągamy bardzo ostrożnie w pozycji siedzącej. Po usunięciu osuszamy chusteczką i dopiero przemywamy wacikiem z wodą.

Agnieszka Praska Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Częstochowa

Czy powinnam doklejać rzęsy do absolutnie wszystkich rzęs? Chodzi mi o takie małe i krótkie, które też widzę, ale nie wiem, co z nimi robić…

Te małe rzęski to „baby lashes” czyli włoski w fazie anagenu (wzrostu włosa).

Baby lashes staramy się nie wyklejać, natomiast jeśli mamy dużo malutkich rzęsek w jednym miejscu i brak „dorosłych” rzęs sięgamy po cieńszą i krótszą rzęsę, żeby wypełnić lukę.


Agnieszka Praska Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Częstochowa

Jeżeli przykleję rzęsę za blisko powieki, co mogę zrobić żeby to uratować, kiedy klej mi już troszkę przysechł? Próbuję zawsze zrobić to jakoś pincetami, ale czasem jest to bolesne dla koleżanki, której to robię, a nie chcę jej robić krzywdy. Proszę o poradę.

Spokojnie, bardzo dobrze Pani robi, najlepiej oddzielić rzęsę sztuczną od naturalnej pęsetami, trzeba robić to niezwykle delikatnie, żeby klientka nie czuła dyskomfortu. Pęsety musza bardzo dobrze trzymać rzęsę, żeby nie ślizgała się po jej zaciśnięciu, tym sposobem łapiemy jedna pęsetą za rzęskę naturalną, a drugą za rzęsę syntetyczna bądź z norki i bardzo delikatnie rozdzielamy obie od siebie.

Drugą bardzo ważną rzeczą jest pilnowanie odległości wklejanych rzęs od powieki, nie zawsze widzimy dokładnie nasadę rzęsy i bardzo ułatwi nam prace delikatny lift powieki.

Ala Rio Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Warszawa

Czy podczas uzupełniania rzęs klientce możemy rzęsy półsyntetyczne z pierwszego zabiegu uzupełnić z rzęsami z norek? I jak przebiega uzupełnianie rzęs? zawiera wszystkie etapy jak przy zwykłym zagęszczaniu np. odtłuszczanie? I na koniec jeszcze chciałabym spytać czy zagęszczanie norkami różni się czymś podczas wykonywania zabiegu od zagęszczania rzęsami syntetycznymi?

Tak, podczas uzupełnienia rzęs możemy użyć innego materiału, na przykład: założenie rzęsami syntetycznymi uzupełnić rzęsami z naturalnego włosia i na odwrót. Uzupełnienie przebiega zgodnie ze wszystkimi etapami. Rzęsy naturalne ze 100% norki zasadniczo różnią się w procesie aplikacji od rzęs syntetycznych, wynika to z cech naturalnego włosia.

Ala Rio Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Warszawa

Czym różnią się od siebie kleje do rzęs? Co decyduje o użyciu konkretnego?

Kleje różnią się konsystencją, elastycznością, lepkością, barwą, czasem schnięcia, czasem wiązania. O wyborze konkretnego kleju decydują: nasze umiejętności, upodobania oraz warunki, w jakich pracujemy. Wszystkie kleje są testowane w warunkach 20°C-24°C oraz 40-70% wilgotności, dlatego praca właśnie w takich warunkach sprzyja trwałości aplikacji.


Ala Rio Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Warszawa

Dlaczego rzęsy mink – tak sie nazywają mimo ze nie są norkami? Trudno to wytłumaczyć klientkom.

Początkowo nazwa Mink miała nawiązywać do cech, które zachwycały stylistki podczas pracy rzęsami z futra norki – czerń, miękkość, elastyczność, połysk. Producenci próbowali naśladować te cechy i efekt ich starań przełożył się również na nazwę. Problem się pojawił, kiedy w celach marketingowych dystrybutorzy zaczęli obok nazwy Mink podawać błędny skład. Rzęsy Mink to nie są rzęsy z futra norki, nazwa Mink jest nazwą własną produktu.

Anna Chrostowska Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Białystok

Klej przechowuje w lodówce oczywiście w waszej specjalnej torebecze. Zauważyłam że klej pod wpływem ciepła szybciej gęstnieje i wysycha na kamieniu, ale co jest przyczyną że doklejam rzęsę i klej nie chce załapać lub że rzęsy się sypią – pomimo odtłuszczenia?

Kleje cyjanoakrylowe, których używamy podczas zabiegu stylizacji rzęs powinny być przechowywane w suchym, chłodnym i nienasłonecznionym miejscu, aby można było przez dłuższy czas cieszyć się ich właściwościami.
Używanie woreczków termoizolacyjnych znacznie ułatwia nam przechowywanie kleju, jednak nie do końca zapewniają nam odpowiednie warunki. Klej powinno się przechowywać w temperaturze pokojowej (ok. 18-20*C). Niższe temperatury, jakie niekiedy panują w lodówce mogą okazać się niekorzystne. Klej należy chronić zarówno przed zbyt wysoką jak i zbyt niską temperaturą.
Drugim ważnym czynnikiem jest sposób używania kleju. Po każdym użyciu szyjkę kleju należy dokładnie oczyścić i dokładnie zakręcić, co zapobiegnie utlenianiu się kleju i zatracaniu jego właściwości.
Klej w cieplejsze dni szybciej gęstnieje. Spowodowane jest to szybszym odparowywaniem rozpuszczalnika, który warunkuje jego konsystencję. Zgęstniałą kroplę należy od razu wymienić. Im częściej kropla zostanie wymieniona, tym większa szansa na trwałą stylizację.
Przyczyn tego, że rzęsy po doklejeniu odpadają od rzęsy naturalnej jest wiele. Po pierwsze temperatura – kleje cyjanoakrylowe potrzebują poziomu wilgotności powyżej 30% oraz temperatury ok. 20*C. Niektóre kleje są bardziej lub mniej wrażliwe na warunki panujące w lokalu. W określaniu warunków atmosferycznych może pomóc stacja pogody. Podejrzewam, że poprawa wilgotności, która w ciepłe dni niejednokrotnie jest niska, będzie tu jak najbardziej wskazana.
Wspomniałaś, że rzęsy zostały odtłuszczone, nie wspomniałaś natomiast o tym, czy użyłaś primera. Jest on podstawowym produktem, który zwiększa przyczepność stylizacji i otwiera łuskę włosa. Powinnaś za każdym razem użyć zarówno cleanera i primera. Trzeba pamiętać, aby zdążyły dobrze odparować przed zastosowaniem kolejnego preparatu, bądź rozpoczęciem aplikacji rzęs.
Przyczyną może być tu też zbyt mała ilość kleju, bądź niedokładne doklejenie nasady rzęs syntetycznych. Stosując kleje szybkoschnące, rzęsę należy dokleić zdecydowanym ruchem, nie poprawiać zbyt długo kierunku rzęsy, nie próbować jej przyklejać ponownie w przypadku odpadnięcia.

Ala Rio Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Warszawa

Witam, chciałabym zapytać jakiego kleju używają Panie latem (w najbardziej upalne dni). Pracuję w Hiszpanii i lato mamy od kwietnia do końca października. W tym okresie pracuje mi się z moim ulubionym klejem gorzej. Mam wrażenie, ze paradoksalnie schnie on wtedy dłużej. A może powinnam wybrać inny klej? Proszę o poradę. Serdecznie pozdrawiam i gratuluję pomysłu stworzenia portalu, tak bardzo potrzebnego stylistkom :-)

Dziękuję w imieniu całego zespołu za miłe słowa. Ja nie pracuję tylko na jednym rodzaju kleju. Zawsze mam otwarte przynajmniej 2-3 różne kleje i jeżeli jakiś kaprysi i nie chce kleić, to sięgam po inny.
Kiedy mamy porównanie, to na pewno zauważymy, który klej lepiej się sprawuje w naszych warunkach. U mnie latem całkiem dobrze się sprawdzają: Green, Red, Expert, Perfect.


Ala Rio Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Warszawa

Czy mogę sobie samej przedłużyć rzęsy skoro umiem przedłużać rzęsy metodą 1:1? Czy jest to możliwe?

Owszem, jest to możliwe. Z doświadczenia zaś wiem, jak bardzo może to być niebezpieczne. Uważam, że nie warto ryzykować, kiedy można skorzystać z usług specjalisty, wygodnie się położyć, zrelaksować i po paru godzinach cieszyć się pięknymi rzęsami.

Ala Rio Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Warszawa

Interesuje mnie zabieg zagęszczania brwi. Czy jest tak samo pracochłonny jak przedłużanie rzęs? Jaki jest orientacyjny czas zabiegu i koszt usługi w salonie? Czy jest możliwość szkolenia w województwie Kujawsko-Pomorskim?

W Noblelashes uczymy nie tylko zagęszczania brwi, ale również doboru najlepszego ich kształtu do twarzy, uczymy struktury brwi i ich poprawnej regulacji.
Brwi to najważniejsza estetyczna część twarzy. To brwi nadają wyrazistości i sprawiają, że twarz wygląda harmonijnie. Dlatego wszelkie zmiany w kształcie brwi powinny być starannie przemyślane. Czasem ustalenie idealnego kształtu oraz naprawa brwi mogą potrwać nawet do 2 godzin. Nie zawsze jednak ten zabieg jest tak pracochłonny jak przedłużanie rzęs. Wszystko jest uzależnione od indywidualnego przypadku.
Cena zabiegu w salonie wynosi około 100-150zł w zależności od miasta. Listę naszych instruktorek można sprawdzić na stronie Noblelashes w zakładce szkolenia.

Ala Rio Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Warszawa

Pani Ala w filmie mówiła o jakiejś ankiecie dla klientki. Co to za ankieta?

Każda stylistka Noblelashes przeprowadza z klientką wywiad (ankietę) przed przystąpieniem do aplikacji. Znajdują się w niej m.in. pytania, dotyczące stanu zdrowia klientki, ocena rzęs naturalnych i kształtu oka klientki, informacje o reakcjach alergicznych, o pielęgnacji itd.
Ta ankieta została stworzona w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie, uważam, że znalazły się w niej najistotniejsze kwestie, których nie warto pomijać. Każda nasza klientka jest indywidualna i wyjątkowa, ankieta pomaga nam to sprecyzować i wybrać optymalną drogę postępowania, by nasza aplikacja była bezpieczna i zgodna z oczekiwaniami klientki.


Agnieszka Murdzek Kasprzyk Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Kraków

Chciałabym zapytać jak radzą sobie Panie instruktorki z trudnymi rzęsami-typu wicherki rosnącymi w różnych kierunkach (zazwyczaj przeciwnym do pożądanego) na końcach oczu? Czasem naprężenie rzęsy jest tak mocne, że nie sposób jej okiełznać :-)

Rzęsy rosnące krzywo są zdecydowanie rzęsami problemowymi, ale jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić. Rzęsy mogą rosnąć krzywo w kącikach zewnętrznych jak również na całej długości oka.

Nie możemy przykleić rzęsy sztucznej po linii rzęsy naturalnej, ponieważ ona w dalszym ciągu będzie krzywa. A zależy nam na tym, aby wszystkie rzęsy kierowały się prosto. Robimy w ten sposób, że rzęsę sztuczną przyklejamy prostopadle do powieki. Powierzchnia sklejenia u nasady nie będzie duża, ale co najważniejsze to nadamy prawidłowy kierunek przedłużonej rzęsie.

Diana Trzasko-Wnukowska Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Suwałki

Kiedy polecacie mieszanie różnych skrętów rzęs w jednej stylizacji?

Mieszanie różnych skrętów rzęs w jednej stylizacji polecam szczególnie przy oku z opadającym kącikiem. W takim przypadku dobrze jest od połowy oka do kącika zewnętrznego użyć mocniejszego skrętu np. od połowy oka do kącika zewnętrznego używamy skrętu C, a od połowy oka do kącika wewnętrznego skrętu B. Dzięki takiemu zabiegowi podniesiemy optycznie opadający kącik.

Przy mieszaniu różnych skrętów w jednej aplikacji należy pamiętać o tym, że rzęsa długości np. 12mm C jest krótsza od 12mm B, dlatego też obok 12mm C należałoby użyć 11mm B tak, żeby nie porobiły nam się tzw. schodki.

Diana Trzasko-Wnukowska Instruktor Stylizacji rzęs Noble Lashes, Suwałki

Czy metody objętościowe niszczą rzęsy bardziej niż 1:1? Ile czasu trwa zabieg przedłużania rzęs 2:1/3:1?

Zacznijmy od tego, że rzęsy 1:1 nie niszczą naszych rzęs naturalnych, tym bardziej nie niszczą ich metody objętościowe. Żeby zrozumieć dlaczego tak jest, trzeba zacząć od tego, że nie możemy zestawiać grubości rzęs poprzez sumowanie ich średnic, np. dwie rzęsy grubości 0,10mm odpowiadają jednej 0,15mm, a nie 0,20mm. Ciężar rzęs przy metodach objętościowych rozkłada się na rzęsie naturalnej zupełnie inaczej niż w przypadku metody 1:1. Wynika to z kątów zawartych pomiędzy rzęsami. I tak na przykład: trzy rzęsy grubości 0,10mm będą lżejsze dla naszej rzęsy naturalnej niż jedna 0,20mm. Żeby zrozumieć to dokładnie, trzeba by było zagłębić się w dział fizyki jakim jest siła.

Jeśli chodzi o czas aplikacji metod 2:1 oraz 3:1 jest on w wielkiej mierze uzależniony od umiejętności stylistki, a także od rzęs klientki. Jeśli mówimy o doświadczonej stylistce to mieści się on w granicach 2-3h.