Klej przechowuje w lodówce oczywiście w waszej specjalnej torebecze. Zauważyłam że klej pod wpływem ciepła szybciej gęstnieje i wysycha na kamieniu, ale co jest przyczyną że doklejam rzęsę i klej nie chce załapać lub że rzęsy się sypią – pomimo odtłuszczenia?

Kleje cyjanoakrylowe, których używamy podczas zabiegu stylizacji rzęs powinny być przechowywane w suchym, chłodnym i nienasłonecznionym miejscu, aby można było przez dłuższy czas cieszyć się ich właściwościami.
Używanie woreczków termoizolacyjnych znacznie ułatwia nam przechowywanie kleju, jednak nie do końca zapewniają nam odpowiednie warunki. Klej powinno się przechowywać w temperaturze pokojowej (ok. 18-20*C). Niższe temperatury, jakie niekiedy panują w lodówce mogą okazać się niekorzystne. Klej należy chronić zarówno przed zbyt wysoką jak i zbyt niską temperaturą.
Drugim ważnym czynnikiem jest sposób używania kleju. Po każdym użyciu szyjkę kleju należy dokładnie oczyścić i dokładnie zakręcić, co zapobiegnie utlenianiu się kleju i zatracaniu jego właściwości.
Klej w cieplejsze dni szybciej gęstnieje. Spowodowane jest to szybszym odparowywaniem rozpuszczalnika, który warunkuje jego konsystencję. Zgęstniałą kroplę należy od razu wymienić. Im częściej kropla zostanie wymieniona, tym większa szansa na trwałą stylizację.
Przyczyn tego, że rzęsy po doklejeniu odpadają od rzęsy naturalnej jest wiele. Po pierwsze temperatura – kleje cyjanoakrylowe potrzebują poziomu wilgotności powyżej 30% oraz temperatury ok. 20*C. Niektóre kleje są bardziej lub mniej wrażliwe na warunki panujące w lokalu. W określaniu warunków atmosferycznych może pomóc stacja pogody. Podejrzewam, że poprawa wilgotności, która w ciepłe dni niejednokrotnie jest niska, będzie tu jak najbardziej wskazana.
Wspomniałaś, że rzęsy zostały odtłuszczone, nie wspomniałaś natomiast o tym, czy użyłaś primera. Jest on podstawowym produktem, który zwiększa przyczepność stylizacji i otwiera łuskę włosa. Powinnaś za każdym razem użyć zarówno cleanera i primera. Trzeba pamiętać, aby zdążyły dobrze odparować przed zastosowaniem kolejnego preparatu, bądź rozpoczęciem aplikacji rzęs.
Przyczyną może być tu też zbyt mała ilość kleju, bądź niedokładne doklejenie nasady rzęs syntetycznych. Stosując kleje szybkoschnące, rzęsę należy dokleić zdecydowanym ruchem, nie poprawiać zbyt długo kierunku rzęsy, nie próbować jej przyklejać ponownie w przypadku odpadnięcia.