Reakcje alergiczne. Jakiego kleju użyć?

Przedłużanie rzęs jest dość długim i żmudnym zabiegiem. Komfort klientki jest priorytetem wszystkich mistrzyń w przedłużaniu rzęs. Niestety wiele Pań boryka się z alergią na kleje do rzęs, a konkretnie na jego opary. Powodem tej reakcji jest cyjanoakrylat, to właśnie od jego ilości w składzie kleju zależy czy dany klej uczuli bardziej czy tez mniej. Jakiego kleju użyć przy przedłużaniu rzęs?

Można stosować kleje specjalnie stworzone dla Pań, których oczy są wyjątkowo drażliwe i delikatne. Posiadamy w swojej ofercie klej Sensitive – z mniejszą zawartością cyjanoakrylatu. Można także mieszać kleje szybkoschnące z klejami wcześniej wymienionymi. Dzięki temu, zabieg aplikacji sztucznych rzęs będzie dużo przyjemniejszy dla klientki jak i dla stylistki. Praca będzie szła szybko i bezproblemowo.

Jakie są warunki pracy z klejem do sztucznych rzęs?
Najlepiej jest przechowywać klej w suchym, zaciemnionym miejscu. Po otwarciu można włożyć go do woreczków termoizolacyjnych. Najlepiej pracować w następujących warunkach: wilgotność na poziomie od 50 do 60 procent, temperatura od 19 do 20*C. Dobrze jest mieć stację pogody, by mieć pewność optymalnych warunków pracy.

Zobacz również wpis, w którym jedna z naszych instruktorek radzi jak radzić sobie z alergiami przy przedłużaniu rzęs.
Kanał YouTube
Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z nowymi filmami