Uzupełnienie rzęs – prawidłowe przedłużanie rzęs

Wiele mówi się o samym przedłużaniu rzęs, natomiast co jeśli klientka przyjdzie do nas na uzupełnienie rzęs? Przy wizycie najpierw musimy ocenić jak duży jest odrost i które sztuczne rzęsy należy ściągnąć bo są już odrośnięte, a które rzęsy mogą zostać.

Odrośnięte rzęsy ściągamy za pomocą dwóch pęset mechanicznie. Absolutnie nie używamy removera, ponieważ bardzo ciężko będzie nam dokładnie doczyścić rzęsy po jego zastosowaniu. Do zabiegu używamy cleanera, primera i jeżeli potrafimy pracować szybko to możemy także posłużyć się przyspieszaczem Absolute Fast.

Odpowiednie produkty (kleje, cleanery itp.) oraz umiejętności zapewnią sukces i ogromną satysfakcję klientki. Zabieg przedłużania rzęs jest zabiegiem bardzo popularnym wśród klientek, ale klient będzie od Ciebie wracał tylko, jeśli będziesz umiała w sposób profesjonalny zadbać o uzupełnienie wachlarza rzęs, który już częściowo się wykruszył. Tak, aby znów tworzył piękny i możliwie równy set.

 

G

 

Gdy przychodzi do nasklientka, powinnyśmy starać się wypełnić 100% rzęs. Dlatego powinnyśmy zarezerwować sobie właściwą ilość czasu i zapas produktów. Klientka płacąc za cały zabieg, ma prawo oczekiwać od nas wypełnienia jej praktycznie 100% rzęs. Nie chodzi tutaj o rzęsy w pierwszej fazie wzrostu – sztuczna rzęsa mogłaby je bardzo obciążyć.

Jeśli chodzi o uzupełnienie rzęs musisz przygotować się na wizyty około raz w miesiącu. Po 2-3 tygodniach ubytek powinien wynosić około 30%, jest to ubytek związany z naturalną wymianą rzęs. Więc klientka, przychodząc na uzupełnienie ma około 70% aplikacji. Dodatkowo odrosty powinny stanowić około 20%, co teżjest związane z naszą fizjologią. Dlatego w momencie uzupełniania rzęs, ubytek powinien stanowić około 50-60% rzęs. Wszystkie przedstawione dane dotyczą poprawnie wykonanej aplikacji, w przypadku sklejek lub innych nieprawidłowości, rzęsy klientki mogą charakteryzować się zwiększonym wypadaniem.

Zapamiętaj! Pojedyncze ubytki usuwamy metodą mechaniczną, dopiero w przypadku usunięcia całego setu robimy to removerem.

 

Dowiedz się więcej odwiedzając zakładkę Pytania!
Kanał YouTube
Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z nowymi filmami